۲۳۰/۳۰۸۴۷/د در تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
حق تمبر صدور پروانه کسب و کار برای اتحادیه ها به صورت الکترونیکی صادر می گردد.

——————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ———————–

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

مالیات حق تمبر چیست؟

در تیر ماه سال 1394 اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد و بر اساس آن نیز برخی از قوانین مربوط به نظام مالیاتی  کشور در تمامی بخش‌ها اصلاح شد. همانطور که اشاره کردیم آشنایی مؤدیان مالیاتی به این تغییرات و همچنین تسلط بر بخش‌ها و بندهای مختلف این قانون، امری ضروری است. 

حق تمبر مالیاتی از انواع مالیات‌های مستقیم بوده که از طریق الصاق و ابطال تمبر بر مدارک، اسناد و اوارق و در اصل به منظور به رسمیت شناختن یا لازم‌ الاجرا کردن آن‌ها، از متقاضی دریافت می‌گردد. در قانون مالیات‌های مستقیم، مفاد مالیات بر حق تمبر شامل مواد 44 تا 51 است. در ادامه مفاد این قانون به تفصیل ارائه شده است.

در انتهای مقاله نیز چندین نمونه برای آشنایی با شیوه محاسبه مالیات حق تمبر آمده است که با کمک آن‌ها براحتی می‌توانید مالیات حق تمبر در شرایط مختلف را محاسبه کنید.

ماده 44 حق تمبر چک بانکی

طبق این ماده از هر برگ چکی که از طرف بانک‌ها چاپ می‌شود، در زمان چاپ 200 ریال حق تمبر اخذ می‌گردد.

ماده 45 اوراق مشمول حق تمبر

از اوراق مشروحه زیر نسبت به مبلغ آن‌ها و معادل نیم در هزار، حق تمبر اخذ می‌گردد:

– برات
– فته طلب یا سفته

تبصره: حق  تمبر  مالیاتی مقرر در این ماده بابت کمتر از 1000 (یک هزار) ریال معادل حق تمبر 1000 (یک هزار) ریال خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012