پاسخ به پرسش های فنی شماره 124محاسبه مالیاتی

پاسخ به پرسش های فنی شماره 124

پرسش:

چنانچه ارزش منصفانه دارایی‌های تجدید ارزیابی شده تفاوت با اهمیتی با مبلغ دفتری آن داشته باشد، بدون توجه به فواصل زمانی منظم ( دوره تناوب ۳ یا ۵ سال ) تجدید ارزیابی بعدی ضرورت دارد؟

پاسخ:

با توجه به بند ۳۳ استاندارد حسابداری ۱۱ دارایی‌های ثابت مشهود”چنانچه ارزش منصفانه دارایی‌های تجدید ارزیابی شده، تفاوت با اهمیتی با مبلغ دفتری آن داشته باشد، تجدید ارزیابی بعدی ضرورت دارد. به موجب این استاندارد در شرایط کنونی این تفاوت معمولاً در دوره تناوب 3 یا 5 ساله ایجاد می‌شود.

 به منظور یکنواختی در نحوه اعمال بند ۳۳ استاندارد حسابداری فوق، با توجه به شرایط فعلی به نظر این کمیته تفاوت بااهمیت، هنگامی روی می‌دهد که تفاوت تجمعی در دوره تناوب، حداقل به 100  درصد برسد. بر این اساس در شرایطی که پیش‌بینی شود تفاوت تجمعی در دوره تناوب کوتاه تری به نصاب مذکور برسد، تجدید ارزیابی بعدی و در نتیجه  تغییر دوره تناوب ضرورت دارد.

برای دانلود این پریسش وپاسخ اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012