نامه 230/18493/ص مورخ 1400/12/09هزینه تبلیغات

نامه 230/18493/ص مورخ 1400/12/09

نحوه اعتراض مودیان مالیاتی به برگ تشخیص/ مطالبه/استرداد مالیات براساس آخرین اصلاحات قانون مالیات های مستقیم اعلام شد.

——————————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ——————————————

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

حق اعتراض به مالیات برای تمام مودیان مالیاتی که اظهارنامه خود در سامانه های سازمان مالیاتی کشور تسلیم کرده اند وجود دارد. البته باید دقت داشته باشید که ثبت اعتراض مالیاتی در روش مستقیم و ارسال اظهارنامه امکان پذیر است. چرا که به طور کلی مالیات به دو دسته کلی تقسیم می شود که شامل مالیات مستقیم و غیر مستقیم می باشند. مالیات مستقیم شامل مالیات هایی است که به دارایی و درآمد افراد تعلق می گیرد و غیر مستقیم هم نوعی از مالیات است که از مصرف کنندگان خدمات و کالاها اخذ می گردد. با توجه به این که در روش اول افراد می توانند با مراجعه به سامانه ی مالیاتی، اظهارنامه های مالیاتی خود را ارسال نمایند، در ادامه هم امکان اعتراض به صورت مالیات تعیین شده از طرف سازمان مالیاتی برای ان ها وجود خواهد داشت.نکته مهم در این رابطه، انجام اعتراض در مهلت قانونی آن است. زیرا طبق قانون بعد از مشخص شدن مالیات قطعی افراد، یک بازه زمانی مشخص برای اعتراض به این مالیات در نظر گرفته می شود. در این مطلب مهلت اعتراض به مالیات ۱۴۰۱ را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید در زمان مناسب اعتراض خود را به ثبت برسانید. با توجه به این که سازمان امور مالیاتی با ایجاد سامانه های گوناگون بیش تر خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهد، ثبت اعتراض مالیاتی هم از همین طریق انجام می گیرد. به عبارت دیگر، افراد جهت انجام اعتراض نسبت به مالیات مشخص شده می توانند به سامانه مربوطه مراجعه کرده و به صورت اینترنتی این کار را انجام دهند. با توجه به اهمیت این موضوع جهت جلوگیری از پرداخت مالیات اضافی برای بسیاری از مودیان، در ادامه روش ورود به سامانه مذکور و انجام اعتراض از طریق را برای شما توضیح خواهیم داد.

ورود به سامانه ثبت اعتراض مالیات

همان طور که گفتیم، امکان انجام اعتراض در مواردی که افراد به صورت مستقیم و با ارسال اظهارنامه های مالیاتی ملزم به پرداخت آن ها هستند، وجود دارد. مهم ترین این موارد شامل اعتراض به مالیات مشاغل، حقوق و مالیات بر ارث می شوند که در ادامه هر کدام از آن ها را به طور کامل برای شما بیان خواهیم کرد. اما با توجه به این که جهت انجام این اعتراض ها باید از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی اقدام نمایید، لازم است ابتدا آشنایی کاملی با عملکرد این سامانه پیدا کنید. در این قسمت نحوه ورود به سامانه در نظر گرفته شده جهت ثبت اعتراض مالیاتی را برای شما توضیح خواهیم داد. در ادامه هم به روش ثبت اعتراض در آن می پردازیم تا جهت انجام این کار با مشکلی رو به رو نباشید. بنابراین در صورت نیاز، به راحتی خواهید توانست از این سامانه برای ارسال اعتراض های مالیاتی تان استفاده نمایید

برای دانلود نامه اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012