نامه شماره 200/24466 مورخ 1402/12/27ماده 6 قانون پایانه های فروشگاهی

نظر به اینکه در فروردین ماه 1403 برای اولین بار و در اجرای ماده 3 قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، اطلاعات مربوط به صورت حساب های الکترونیکی در اظهارنامه پیش فرض درج و مودیان محترم مالیاتی می توانند با ویرایش و ثبت اطلاعات مربوط به خریدها و فروشهایی که صورتحساب آنها در سامانه مودیان صادر نشده است، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم سال 1402 را تا پایان فروردین سال 1403 مسترد نمایند، بنابراین لازم است تمهیدات لازم به شرح زیر توسط آن اداره کل انجام پذیرد:

1- برگزاری کارگاه ها، جلسات رفع ابهام و توزیع گسترده محتواهای آموزشی تهیه شده توسط روابط عمومی سازمان در خصوص ویرایش، تکمیل و مسترد نمودن اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم سال 1402.

2- حضور مدرسان منتخب اداره کل در ایام نوروز و تا پایان فروردین ماه و ارائه توضیحات لازم به مودیان و ماموران محترم مالیاتی.

3- تقویت بیش از پیش واحد مشاوره ادارات کل در تمامی ساختمان ها برای پاسخگوی در لحظه به مودیان محترم مالیاتی.

3- ارتباط روزانه با مرکز تنظیم مقررات و معاونت فناوری های مالیاتی جهت انعکاس فوری چالش ها و مشکلات احتمالی مودیان و ارائه راهکارهای پیشنهادی.

4- نظارت، پیگیری و ارائه گزارش توسط نمایندگان دادستانی انتظامی مالیاتی در خصوص گزارش های دریافتی پیرامون عملکرد همکاران در زمینه پاسخگویی به ابهامات مودیان مالیاتی.

5- مقتضی است گزارش های هفتگی از موارد منعکس شده به مرکز تنظیم مقررات و معاونت فناوری های مالیاتی به همراه نتیجه اقدام (رفع یا عدم رفع ابهام یا اشکال) در اختیار اینجانب قرار گیرد.

برای دانلود این نامه اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012