فراخوان مرحله نهم مالیات بر ارزش افزوده
فراخوان مرحله نهم مالیات بر ارزش افزوده

قابل توجه صاحبان واحدهای تهیه غذا (آشپزخانه ها) و کافی شاپ ها

 به موجب ماده (13) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400/03/02 از آنجائیکه تا زمان راه اندازی سامانه مودیان ترتیبات ثبت نام حسب مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 می باشد. لذا بنا به اختیارات حاصل از مقررات ماده (18) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387/02/17 کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که بر اساس شرایط فراخوان های  اول تا هشتم ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون مشمول اجرای این نظام مالیاتی نشده اند. در صورت اشتغال به فعالیت های ذیل با هر میزان فروش یا درآمد مشمول مرحله نهم ثبت نام محسوب و ملکف به اجرای مقررات قانون از ابتدای تیرماه سال 1402 خواهند بود.

  • تهیه و ارائه انواع غذا به صورت بیرون بر ( آشپزخانه ها و کیترینگ ها) اعم از صنعتی و خانگی
  • کافی شاپ ها

 

تذکر بسیار مهم

فعالان اقتصادی که واجد شرایط مرحله اول تا هشتم ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده اند. حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله نهم ثبت نام این نظام مالیاتی جزء مودیان مشمول مرحله قبلی ثبت نام و اجرای قانون محسوب و مکلف به اجرای مقررات از تاریخ شمول فراخوان مربوط، خواهند بود.

——————————————توضیحات در مورد بخشنامه صادره ————————————–

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

 

فراخوان مرحله نهم مالیات بر ارزش افزوده

لیست مشمولین مالیات بر ارزش افزوده

از مهمترین سوالات بسیاری از کسب و کارها این است: “چه کسانی مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند؟” باید بگوئیم: سازمان امور مالیاتی با اعلام نه مرحله فراخوان، مشمولین ثبت نام ارزش افزوده را معرفی کرده است. به این ترتیب کلیه فعالان اقتصادی به صورت تدریجی و در دوره‌های مختلف مشمول انجام تکالیف مالیات بر ارزش افزوده شدند.

 

 نکته

گروه و تاریخ مشمولیت ارزش افزوده برای فعالان اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا تکالیف مالیاتی مشمولین ارزش افزوده بر اساس زمان و گروه مشمولیت، تعیین می‌شود.

 

به عبارتی، هر مودی از زمانی که بر اساس شرایط هر مرحله از فراخوان‌ها، مشمول ثبت نام در نظام ارزش افزوده شناخته شده باشد، موظف به انجام تکالیف ارزش افزوده از تاریخ همان فراخوان است، حتی اگر با شرایط فراخوان‌های مراحل بعدی نیز منطبق باشد. در صورت عدم انجام تکالیف از فراخوان اولیه، مشمول جرایم مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.

 

برای دانلود فراخوان اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012