شماره 7468/200/ ص مورخ 1401/04/15همکاری با ارگان ها

ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور

موضوع: ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره اول (بهار) سال ۱۴۰۱ حداکثر تا تاریخ 1401/04/26

با سلام و احترام

 به منظور تکریم مودیان محترم مالیاتی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی و مشارکت حداکثری در تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره اول سال ۱۴۰۱، بنا بر اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقررمی دارد:

 ادارات کل امور مالیاتی موظف اند در مورد مودیانی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره اول مالیاتی (بهار) سال ۱۴۰۱ خود را تا پایان روز یکشنبه مورخ 1401/04/26 تسلیم می‌نماید، امکان برخورداری صد درصد (100%) بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و تاخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق تا تاریخ مذکور را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند.

——————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ——————————————

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است  اینجا  کلیک کنید.

مهلت زمانی ارسال اظهارنامه ارزش افزوده چه زمانی است؟

ارزش افزوده به معنی اختلاف بین ارزش یک کالا و خدمات عرضه شده را با ارزش کالا و یا خدمات خریداری شده در یک دوره مشخص است. در حقیقت مالیات بر ارزش افزوده یکی از انواع مالیات‌های غیرمستقیم است.

بر اساس ماده 4 قانون دائمی ارزش افزوده، آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا 15 روز پس از پایان هر فصل و مهلت پرداخت مالیات متعلق حداکثر تا پایان ماهِ پس از انقضای هر دوره مالیاتی است. مودیان مشمول ارزش افزوده باید اظهارنامه ارزش افزوده فعالیت هر فصل خود را در موعد مقرر در سامانه مالیات بر ارزش افزوده به آدرس  https://www.evat.ir  ثبت کرده و مالیات متعلقه را پرداخت  کنند.

برای دانلود اینجا کلیک کنید

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012