بخشنامه 200/1401/38 مورخ 1401/07/23کاربرد حسابداری مالیاتی

به پیوست تصویر آیین نامه اجرایی بند (ب) ماده (11) قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب 1401 که طی شماره 60023/117205 مورخ 1401/07/04 به تصویب هیأت محترم وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ می شود.

 

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ هیات وزیران درخصوص ” آیین نامه اجرایی بند ت ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان ” طی نامه شماره ۱۵۲۷۵۵ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ————————————–

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

بند ت ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان به شرح زیر است:

با هدف حمایت از تعمیق فناوری و استفاده حداکثری از توان شرکتهای دانش بنیان، موارد زیر به عنوان اعتبار مالیاتی با قابلیت انتقال به سنوات آتی به شرکتها و موسسات متقاضی اعطا شده و به همین میزان از مالیات قطعی شده سال تخصیص سرمایه مذکور یا سالهای بعد کسر می شود.

۱ ـ حداکثر سی درصد (۳۰ %) سرمایه گذاری مستقیم شرکتهای پذیرفته‌ شده در بورس تهران و یا بازار اول و یا دوم فرابورس ایران و یا شرکتهای دارای سرمایه ثبتی به میزان حداقل یک سی ام سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی، در شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و فناور

۲ ـ سرمایه گذاری غیرمستقیم شرکتهای مذکور در جزء (۱) این بند در تأسیس یا افزایش سرمایه صندوق ‌های پژوهش و فناوری موضوع ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و صندوق‌ ها و نهادهای سرمایه‌ گذاری موضوع بندهای (۲۰) و (۲۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق  بهادار  جمهوری اسلامی ایران مصوب ۰۱ /۰۹ /۱۳۸۴ که فعالیت آنها در تأمین مالی فناوری و نوآوری و فعالیت‌ های دانش ‌بنیان به تأیید شورای راهبری فناوری ‌ها و تولیدات دانش ‌بنیان رسیده باشد. آیین ‌نامه اجرائی این بند حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد. مسؤول نظارت بر اجرای این بند و تعیین  مصادیق سرمایه گذاری و توسعه ساز و کارهای متناسب با زیست بوم نوآوری، شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان می باشد.

      برای دانلود بخشنامه اینجا کلیک کنید.

      برای دانلود پیوست بخشنامه اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012