بخشنامه 200/1400/66 مورخ 1400/10/11آمورش مالیاتی

بخشنامه 200/1400/66 مورخ 1400/10/11

بند(1) بخشنامه 200/99/53 به شرح زیر اصلاح می گردد:

نسبت به عدم پذیرش اعتبار مالیاتی خرید (خرید از مودیان فاقد اعتبار مالیاتی) اقدام نمایند. مگر اینکه مودی نسبت به معرفی فروشنده واقعی اقدام نماید و درصورت مطالبه و پس از وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده خرید مذکور از فروشنده واقعی، مبالغ پرداختی برای خریدار واقعی اعتبار مالیات بر ارزش افزوده محسوب می شود. همچنین، چنانچه پس از رسیدگی مجدد احراز شود مالیات و عوارض خرید از شرکت فاقد اعتبار اساساً توسط خریدار پرداخت یا تهاتر نشده و یا به حساب فروشنده واریز نشده است، در این صورت می بایست نسبت به مطالبه مابه­ التفاوت مالیات و عوارض تا سقف اعتبار غیر واقعی پذیرفته شده از خریدار اقدام گردد.

——————————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ——————————————

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

شرایط اعتبار مالیاتی ارزش افزوده

استفاده از اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، نیازمند رعایت و داشتن شرایطی بوده که در بخشنامه این موضوع نیز به آن، اشاره شده است. از آنجا که بدون رعایت و داشتن این شرایط، استفاده از اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، برای مودیان، امکان پذیر نخواهد بود، در این بخش از مقاله، قصد داریم، در خصوص شرایط اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، صحبت کنیم که به شرح زیر می باشد: 

ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده و انجام معامله، با مودیان ثبت نام شده در این سامانه: این شرط از شرایط استفاده از اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، بدین معنا است که علاوه بر الزام به ثبت نام اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، مودی، باید، شخصا، در سامانه مالیات بر ارزش افزوده نیز ثبت نام نموده باشد، و معاملات مودی، در مواردی که مالیات بر ارزش افزوده خرید می پردازد، صرفا، با افراد و مودیان ثبت نام شده در این سامانه، صورت گیرد.

 صورت حساب خرید مودی مالیاتی، باید، مورد تایید اداره امور مالیاتی باشد: از دیگر شرایط استفاده از اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، این است که فاکتوری که برای خرید کالا یا استفاده از خدمات، برای مودی صادر می شود، مورد پذیرش سازمان امور مالیاتی، قرار گیرد. بدین منظور، فاکتور خرید، باید، به نام مودی صادر گردد و نام خریدار و فروشنده، شماره اقتصادی، شماره ملی و شماره تماس خریدار همچنین، قیمت کالا یا خدمت خریداری شده، به طور دقیق، در آن، درج شود. 

کالا و خدمات خریداری شده، توسط مودی، معاف از مالیات ارزش افزوده نباشند: یکی از مهم ترین شرایط استفاده از اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، این است که کالا یا خدمتی که مودی، در راستای فعالیت اقتصادی خود، خریداری کرده یا از آن، استفاده نموده، معاف از مالیات ارزش افزوده نباشند.

 مبلغ ارزش افزوده کالاها یا خدمات خریداری یا استفاده شده توسط مودی، در هر ردیف، مقابل همان کالا یا خدمت، درج و محاسبه گردد: از دیگر شرایط اعتبار مالیاتی ارزش افزوده، این است که در فاکتور صادر شده برای خرید مودی، مبلغ ارزش افزوده هر کالا یا خدمات، درست در ردیفی که کالا یا خدمت، درج شده، محاسبه و ثبت گردد.

برای دانلود بخشنامه اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012