بخشنامه ۲۱۰/۹۹/۱۳ در تاریخ۱۳۹۹/۰۱/۲۷محاسبه مالیاتی

عدم ابطال فراز پایانی بخشنامه شماره ۹۲۵۳ اعلام شد.

به پیوست رای شماره 2895 مورخ 1398/10/10 هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر نقض رای شماره 432  مورخ 1396/5/10 هیات مذکور در خصوص عدم ابطال فراز پایانی بخشنامه شماره 9253 مورخ1390/7/9 سازمان امور مالیاتی کشور برای اجرا ابلاغ می شود.

——————————————–توضیحات در مورد بخشنامه صادره ——————————————

مرکز مالی اقتصادی همت تراز ارائه دهنده جدیدترین بخشنامه های مالی و مالیاتی می باشد، با مابروز باشید. برای ارتباط با ما کافی  است اینجا کلیک کنید.

نظر به اينکه در اجراي مقررات قانون ماليات بر ارزش افزوده، توسط فعالان اقتصادي که به ارائه خدمات درماني ، خدمات توانبخشي و حمايتي از طريق انعقاد قرارداد اشتغال دارند ، سئوالاتي مطرح گرديد ، لذا به منظور اجراي صحيح قانون و همچنين اتخاذ رويه واحد براي موديان و ادارات امور مالياتي مقرر مي دارد :

وفق مقررات بند ( ۹ ) ماده ( ۱۲ ) قانون ماليات بر ارزش افزوده ، عرضه و وادرات انواع دارو لوازم مصرفي درماني و همچنين ارائه خدمات درماني ( انساني ، حيواني و گياهي ) و خدمات توانبخشي و حمايتي مشمول ماليات و عوارض ارزش افزوده نمي باشد ؛ از آنجاييکه ارائه خدمات درماني که از طريق انعقاد قرارداد به نيابت از طرف کارفرمايان ( شبکه هاي بهداشت و درمان دانشکده هاي پزشکي و خدمات بهداشتي استان ها ، بيمارستان ها و مراکز درماني ) به صورت غير مستقيم و با واسطه ارائه مي شوند ، نيز مشمول مقررات بند ( ۹ ) ماده ( ۱۲ ) قانون خواهد بود و از پرداخت ماليات و عوارض معاف است . همچنين ارائه خدمات تشخيص و درمان بيماري ، اورژانس و حمل بيمار به وسيله آمبولانس در قالب قرارداد ، نيز از پرداخت ماليات و عوارض ارزش افزوده معاف مي باشد .

لازم به ذکر است که با توجه به بند ( ۹ ) ماده ( ۱۲ ) قانون موصوف ، شمول اين معافيت منحصر به ارائه خدمات درماني ( انساني ، حيواني و گياهي ) و خدمات توانبخشي و حمايتي بوده و قابل تسري به ساير خدمات از قبيل خدمات بيمه درمان و تکميل درمان ، ارائه خدمات مديريت و نظارت بر امور درماني و همچنين قراردادهاي تأمين نيروي انساني ( اعم از پزشک و ديگر کارکنان ) نخواهد بود .

 

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پاسخگوی سوالات شما
جهت پاسخگویی به سوالات مالی و مالیاتی خود می توانید از خدمات رایگان مرکز مالی اقتصادی همت تراز از قبیل مشاوره مالیاتی در زمینه تراکنش های بانکی، مشاوره مالیاتی املاک و خانه های خالی، مشاوره مالیاتی در راستای ماده 181 و پلیس مالیاتی، مشاوره مالیاتی اصناف، مشاوره مالیات فهرست معاملات فصلی، مشاوره مالیاتی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی استفاده کنید. کافیست با مشاوران مرکز مالی اقتصادی همت تراز از طریق فرم زیر در ارتباط باشید. کارشناسان همت تراز در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود.
=
خدمات مشاوره Consulting services
مجوزها authorizition
09140405012