بخشنامه ۲۰۰/۹۹/۴۴در تاریخ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بخشنامه ۲۰۰/۹۹/۴۴در تاریخ۱۳۹۹/۰۵/۰۶

ورود ارز به صورت اسکناس و فلزات گرانبها (طلا نقره و پلاتین) به صورت خام طبق ضوابط بانک مرکزی  از کلیه حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

به پیوست تصویر نامه شماره 28715مورخ 1399/03/21 رئیس جمهور محترم عنوان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی متضمن ابلاغ حکم بند ۴ مصوبات پنجاهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخه 1399/03/03 که به تایید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) رسیده است و مقرر می دارد ورود ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت مطابق با ضوابط و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مقررات مبارزه با پولشویی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز است واردات فلزات گرانبها (طلا نقره و پلاتین) به صورت خام طبق ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از کلیه حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده معاف است. مدت اعتبار این مصوبه تا پایان سال ۱۳۹۹ خواهد بود. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است گزارش اقدامات و پیشرفت کار را هر ۳ماه یکبار به دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارائه نماید، جهت اجرا ارسال می شود.

بر این اساس صادر کنندگانی که بدین شیوه نسبت به رفع تعهدات ارزی خود اقدام نمایند، در صورت اعلام درصد رفع تعهدات ارزی این دسته از صادرکنندگان توسط بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای دستورالعمل مربوط به اجرای جزء (1) بند (ک) نبصره (6) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به شماره 200/99/503 مورخ 1399/02/09 ، مبنای عمل ماموران مالیاتی در رابطه با پذیرش و یا عدم پذیرش اعتبار مالیاتی، تهاتر و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده و همچنین نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی قرار خواهد گرفت.

امید علی پارسا

برای دانلود بخشنامه اینجا کلیک کنید.

محل تبلیغ شما ADVERTISING
مجوزها authorizition
مشاوره تلفنی